O NAS

Medentis Medical – producent systemu implantologicznego ICX – jest międzynarodową firmą specjalizującą się w tworzeniu rozwiązań dla implantologii, stomatologii estetycznej i technologii CAD /CAM. Siedziba firmy (w tym zakład produkcyjny oraz ośrodek badawczy) znajdują się w Bad Neuenahr-Ahrweiler w Niemczech.

Pierwszy sukces jaki firma odniosła to wprowadzenie na rynek rewolucyjnej ekonomicznie oferty implantologicznej ICX, która dziś cieszy się dużym uznaniem Klientów na całym świecie.

Dzięki dużemu zaangażowaniu i wytężonej pracy od początku 2010 roku, ICX jest jednym z dziesięciu najbardziej udanych systemów implantologicznych w Niemczech.

W ostatnich latach Medentis Medical może pochwalić się opinią jednego z najszybciej rozwijających się producentów implantów. (Źródło: Morgan Stanley Research, październik 2010). Obecnie produkty ICX dostępne są w ponad 30 krajach – a liczba zadowolonych użytkowników codziennie wzrasta.

Należą do nich między innymi: Niemcy, Austria, Szwajcaria, Włochy, Holandia, Anglia, Hiszpania, Portugalia, Rosja, Chiny, Turcja, Grecja, Węgry, Chorwacja, Serbia, Iran, Słowenia, Polska, Bułgaria, Ukraina, Litwa, Łotwa , Estonia, Białoruś, Rumunia, Mołdawia, Armenia, Azerbejdżan, Gruzja, Kazachstan, Irak, Libia, Tajlandia oraz Algieria.

Od 2010 roku oprócz ICX oferta Medentis Medical, obejmuje także ICX Denta5 – wysokowydajny, estetyczny i funkcjonalny system CAD/CAM.

ICX Denta5 to indywidualne rozwiązania protetyczne kompatybilne z innymi systemami implantów. Produkcja łączników indywidualnych dostarczanych do ponad 40 krajów na całym świecie.

W 2013 wdrożony został ICX Magellan – kompletne oprogramowanie do projektowania 3D. Cyfrowa analiza przypadków pacjentów, pozwala na projektowanie indywidualnych szablonów chirurgicznych do przeprowadzania bezpiecznych i precyzyjnych zabiegów implantacyjnych. Oprogramowanie umożliwia projektowanie prac protetycznych już na etapie analizy cyfrowych zdjęć.