Medentis Medical jest międzynarodową firmą specjalizującą się w tworzeniu rozwiązań dla implantologii, stomatologii estetycznej i technologii CAD /CAM. Siedziba firmy, w tym zakład produkcyjny oraz ośrodek badawczy znajdują się w Dernau w Niemczech.

 

Pierwszy sukces jaki firma odniosła to wprowadzenie na rynek rewolucyjnej ekonomicznie oferty implantologicznej ICX-templant®, która dziś cieszy się dużym uznaniem Klientów.

 

Dzięki dużemu zaangażowaniu i wytężonej pracy od początku 2010 roku ICX-templant jest jednym z dziesięciu najbardziej udanych systemów implantologicznych w Niemczech.

 

W ostatnich latach Medentis Medical może pochwalić się opinią jednego z najszybciej rozwijających się producentów implantów. (Źródło: Morgan Stanley Research, październik 2010).

 

To że zaufanie do marki ICX rośnie nie tylko w Niemczech, pokazuje szybko rosnący popyt w różnych regionach świata. Obecnie produkty ICX dostępne są w ponad 30 krajach - a liczba zadowolonych użytkowników ICX-templant codziennie wzrasta.

 

Należą do nich między innymi: Niemcy, Austria, Szwajcaria, Włochy, Holandia, Anglia, Hiszpania, Portugalia, Rosja, Chiny, Turcja, Grecja, Węgry, Chorwacja, Serbia, Iran, Słowenia, Polska, Bułgaria, Ukraina, Litwa, Łotwa , Estonia, Białoruś, Rumunia, Mołdawia, Armenia, Azerbejdżan, Gruzja, Kazachstan, Irak, Libia, Tajlandia, Algieria, itd.

 

Oferujemy naszym Klientom produkty o maksymalnej jakości w uczciwej cenie

 

Od 2010 roku oprócz ICX-templant oferta obejmuje także ICX Denta5 – wysokowydajny estetyczny i funkcjonalny system CAD/CAM.

  

ICX Denta5 to indywidualne rozwiązania protetyczne kompatybilne z innymi systemami implantów. produkcja łączników indywidualnych dostarczanych do ponad 40 krajów na całym świecie.

  

Od sierpnia 2011 roku funkcjonuje specjalny serwis Web-OPS/ ICX Akademia. Profesjonalna ekipa filmowa odwiedza gabinety Klientów i dokumentuje przeprowadzanie zabiegi. Filmy są edytowane i publikowane w internetowej akademii ICX WEB-OP oraz na stronie Medentis Medical. Tego typu działania pozwalają na przedstawienie użytkowników ICX szerokiej publiczności oraz służą prezentacji kwalifikacji zawodowych lekarzy korzystających z rozwiązań ICX.

  

W 2013 wdrożony został ICX Magellan - kompletne oprogramowanie do projektowania 3D. Cyfrowa analiza przypadków pacjentów pozwala na projektowanie indywidualnych szablonów chirurgicznych do przeprowadzania bezpiecznych i precyzyjnych zabiegów implantacyjnych. Oprogramowanie umożliwia projektowanie prac protetycznych już na etapie analizy cyfrowych zdjęć.