katalog ikona

szkolenia link3

podrecznik chir ikona

IMPLANTY ICX-TEMPLANT ZAPEWNIAJĄ DŁUGOTRWAŁE I NIEZAWODNE REZULTATY LECZENIA

 

System ICX-templant jest wynikiem doświadczeń implantologicznych zebranych przez klinicystów w ostatnich 20 latach. Przy wykorzystaniu niemiecko-szwajcarskiego know-how oraz wsparcia wiodących niemieckich uniwersytetów ICX-templant stanowi syntezę wieloletnich badań oraz zawodowego i naukowego rozwoju. Nowe technologie i innowacje, które system ICX-templant wspiera i poddaje ciągłemu doskonaleniu, pozwoliły na zaprezentowanie nowych form implantów i komponentów protetycznych, które spełniają najbardziej wyszukane potrzeby szerokiego grona użytkowników.

 

Pewność i łatwość w zastosowaniu

icx templant

  • Precyzyjne stożkowe połączenie – wolne od mikroruchów i odporne na działanie bakterii - wyjątkowa mikroszczelność połączenia /stożek Morse’a/ pomiędzy łącznikiem a implantem zapobiega powstawaniu stanów zapalnych na tle bakteryjnym oraz zapobiega mikroruchom konstrukcji,

  • Długi 1,5 mm wewnętrzny hex gwarantuje precyzję i stabilność osadzenia łącznika,

  • Platform Switching – naturalny efekt estetyczny zachowana stabilność tkanek wokół implantu - miejsce osadzenia łącznika w implancie ma środkowe położenie i jest oddalone od bezpośredniego poziomego kontaktu z tkankami. Tkanki wokół implantu nie są narażone na podrażnienia mechaniczne lub podrażnienia powodowane przez bakterie,

  • Mikrogwint w obszarze przyszyjkowym zapewnia utrzymanie poziomu kości korowej oraz rozłożenie sił powodujących przeciążenia i naprężenia,

  • Specjalnie opracowany osteotomiczny gwint implantu pozwala na precyzyjne umieszczenie implantu w przygotowanym łożu,

  • Osteofilna powierzchnia implantu i doskonała mikroporowatość uzyskane w procesie trawienia i piaskowania bezpośrednio wpływają na poziom integracji implantu z kością.

ICX-mini

ICX mini

Implanty dwuczęściowe przeznaczone do stabilizacji ruchomych rozwiązań protetycznych.

Po zdemontowaniu łącznika kulowego możliwe jest zastosowania mini-łącznika protetycznego do osadzania pojedynczych koron.

 

ICX-plus

ICX plusImplanty z gładką powierzchnią szyjkową szczególnie odpowiednie do klasycznych procedur jednoetapowych.

Polerowana szyjka implantu pozwala na estetyczne zarządzanie tkankami miękkimi.

Szczególnie wskazane, gdy wymagana jest wysoka estetyka i zachowanie profilu wyłaniania.

Specjalny łącznik „poziom 0” pozwala na idealnie estetyczne zaopatrzenie pracy protetycznej nawet w przypadku bardzo niskiej śluzówki.

 

ICX-templant

ICX templantUniwersalne implanty przeznaczone do wszystkich wskazań.

Mikrogwint w obszarze przyszyjkowym zapewnia leprze utrzymanie poziomu kości korowej oraz rozłożenie sił powodujących przeciążenia i naprężenia.

Subkrestalne umieszczenie implantu zapobiega zanikowi kości brzeżnej

 

ICX-White

ICX WhiteImplanty ceramiczne wykonane z tlenku cyrkonu ZrO2 stabilizowanego itrem (Y-TZP). 

Wyjątkowa estetyka i trwała stabilność zębów przednich i bocznych.

Całkowicie biozgodne - nie zawierają nawet śladowych ilości metali, skuteczne rozwiązanie implantoprotetyczne dla pacjentów wykazujących alergię na metale. 

Materiały do pobrania