katalog ikona

szkolenia link3

podrecznik chir ikona

Właściwości tytanu Gr 4 KV

Wszystkie implanty ICX-templant wykonane są z tytanu o czystości 4 KV (tytan o zwiększonej wytrzymałości formowany na zimno). Zastosowanie materiału o wysokim stopniu czystości zapewnia zgodność biologiczną oraz bardzo dobre właściwości mechaniczne. Tytan 4 KV spełnia wymagania normy ISO 5832-2 i ASTM F 67.

W związku z tym, że implanty znajdują się w bezpośrednim kontakcie z tkankami ciała powinny zawierać jak najmniej potencjalnie niebezpiecznych substancji, które mogą przenikać do żywej tkanki. Decyzję o zastosowaniu tytanu 4 KV przyjęto właśnie dlatego.

Ponadto, tytan 4 KV daje mniejsze prawdopodobieństwo wywołania reakcji alergicznych. Nie zawiera wanadu i glinu – pierwiastków nieobojętnych dla ludzkiego organizmu, które znajdują się w stopie tytanu Ti6Al4V. 

Szczególną cechą materiału używanego do produkcji implantów ICX jest proces formowania na zimno zwiększający wytrzymałość mechaniczną materiału, co w efekcie daje znacznie lepsze właściwości mechaniczne niż konwencjonalny tytan Grade 4.

 

Właściwości mechaniczne Tytan Grad 4 KV [Pobierz]

 

Mikroszczelność połączenia stożkowego

Szczeliny pomiędzy implantem i łącznikiem sprzyjają kolonizacji bakterii. Obciążenie towarzyszące siłom żucia powoduje ruchy pomiędzy implantem i łącznikiem, które z kolei wpływają na tzw. efekt pompy bakteryjnej. Kość ulega resorpcji poniżej połączenia implantu z łącznikiem powodując zanik kości. Połączenie odporne na działanie bakterii zapobiega zanikowi tkanek twardych oraz stabilizuje poziom tkanek miękkich.

 

Pomiar mikroszczeliny na implantach ICX-templant [Pobierz]

 

Powierzchnia implantu

mikroszczelnoscZastosowanie unikalnej powierzchni pozwala przyśpieszyć proces osseointegracji implantów. Piaskowanie i wytrawianie implantu zwiększa jego powierzchnię tworząc mikro i nanostrukturę przy jednoczesnym wyeliminowaniu zanieczyszczeń powierzchni. Zastosowany proces przygotowania powierzchni implantu zapewnia doskonałą osseointegrację implantów z kością.

Osteofilna powierzchnia implantów ICX-templant posiada bardzo dobrze zdefiniowaną mikro-porowatość. 

Dlaczego jest to tak ważne?

Badania kliniczne wykazały, że implanty o osteofilnej powierzchni łączą się z tkanką kostną o wiele szybciej i silniej niż implanty o tradycyjnych powierzchniach. Proces całkowitej integracji implantu o osteofilnej powierzchni z tkanką twardą trwa tylko kilka tygodni, podczas gdy implanty o konwencjonalnych powierzchniach całkowicie integrują się z kością w ciągu około sześciu miesięcy. 

Mikroporowata powierzchnia implantów ICX-templant jest doskonałą pożywkę dla wzrostu tkanki kostnej  co  sprzyja    osteointegracji   implantu  z kością.  Przygotowanie   powierzchni  implantów

ICX-templant w specjalnym procesie produkcji nadaje im poziom ​​osteofilności przyspieszający proces gojenia, dający wyższy odsetek udanych implantacji.

Sposób piaskowania i wytrawiania powierzchni implantów ICX-templant ma bezpośredni wpływ na podniesienie poziomu niezawodności mechanicznej zakotwienia materiału w kości w mikrozakresie.

 

Powierzchnia implantów ICX-templant [Pobierz]

 

m2ec Centrum Badawcze

 

Jakość produktów w centrum uwagi

m2ecW 2010 roku Medentis Medical uruchomił centrum badawcze Medentis Medical Evidence Center (m2ec), do którego zadań należy zapewnienie jakości i transfer wiedzy z prowadzonych badań nad produktami ICX.

 

Wraz z osiągniętym sukcesem gospodarczym i globalnym charakterem firmy, Medentis konsekwentnie skupia się nad kontrolą jakości produktów i rozwojem fachowej wiedzy centrum badawczego m2ec. Zespół ekspertów składający się z biologów, inżynierów i technologów pozostaje w ścisłej współpracy z międzynarodowymi akredytowanymi instytutami badawczymi, uniwersytetami i laboratoriami. Interdyscyplinarna grupa badawcza prowadzi badania, m.in. w kontekście analizy topografii mikrostruktury nowych powierzchni implantów za pomocą skaningowego mikroskopu czy badania zachowania stałego obciążenia różnych konfiguracji implant - łącznik za pomocą globalnie unikalnej multi-pneumatycznej maszyny ciągłego obciążenia.

 

m2ec1m2ec współpracuje z renomowanymi instytucjami i laboratoriami badawczymi. Celem wspólnej pracy jest opracowanie i utrzymanie kryteriów jakościowych ICX-templant, znacznie bardziej rygorystyczne niż wymagane przez dyrektywy europejskie. 

ICX Quality Management 3.0

Medentis medical, producent systemu implantologicznego ICX templant wchodzi w 10-tą rocznicę z ofensywą jakościową, która może ustalić nowe standardy jakości w sektorze implantologii stomatologicznej.

 

Od roku 2010 działa centrum doskonalenia produktów znane jako medentis medical evidence center '(w skrócie m2ec), które zajmuje się zapewnieniem jakości i wdrażaniem nowych rozwiązań w produktach ICX. W ostatniej inicjatywie producent proponuje nowy rozdział w transparentności zapewniającej poziom jakości swoich produktów: przed wprowadzeniem każdej partii do obrotu wykonuje obszerne testy, które potwierdzą wysoką jakość i bezpieczeństwo danej partii produktów. Teraz każdy zainteresowany użytkownik ICX może pobrać wyniki badań z dedykowanej ku temu stronie internetowej oraz wydrukować certyfikat danej partii produktu.

 

Koncepcja ICX-QM 3.0 jest kolejnym milowym krokiem wyprzedzającym swoją konkurencję. Medentis jest obecnie (maj 2016) jedynym producentem pozwalającym na pobranie certyfikatu zgodności dla każdej wyprodukowanej partii implantów. Dopuszczone do obrotu są wyłącznie partie produktów, które przeszły rozległe testy wykonywane przez niezależne laboratoria współpracujące z producentem tego systemu implantologicznego.