AMBASADOR ICX

Program „Zostań Ambasadorem ICX” to cykliczna akcja prowadzona przez 3Z Sp. z o.o., do której zapraszamy wybranych lekarzy z całego kraju, zajmujących się implantologią w praktyce. W ramach projektu nasi Ambasadorzy dzielą się wiedzą i prezentują przypadki wykonane z wykorzystaniem systemu implantologicznego ICX. Patronat naukowy nad akcją objęło Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne.

Więcej informacji o programie pod linkiem: ambasador.icx.com.pl >>

SZABLON ICX-MAGELLAN POJEDYNCZA IMPLANTACJA W POZYCJI 25

ZABIEG PRZEPROWADZIŁ: LEK. DENT. RADOSŁAW MARCINIAK

 STOMATOLOGIA PERFECT DENTAL W RADOMIU

OPIS PRZYPADKU

Pacjent lat 38, zgłosił się w celu uzupełnienia braku zęba 25. Ząb usunięty 4 lata temu, ze względu na powikłania po leczeniu kanałowym.

Wykonano tomografię komputerową CBCT. Zaplanowano implant ICX 3,75 / 10 mm w pozycji zęba 25, łącznik standardowy i koronę cyrkonową przykręcaną. Zdecydowano się na implantację przy użyciu szablonu chirurgicznego, tak aby uzyskać najlepszą pozycję implantu, biorąc pod uwagę ograniczone miejsce dla przyszłej części protetycznej.

Zabieg wykonano w znieczuleniu miejscowym, implant wprowadzono w pozycji subkortykalej, założono śrubę zamykającą i zszyto ranę. Tydzień później pacjent zgłosił się na wyznaczoną kontrolę, stwierdzono prawidłowe gojenie, brak bólu oraz brak obrzęku po zabiegu.

Ze względu na wykorzystanie szablonu chirurgicznego osiągnięto większe bezpieczeństwo, szybkość i efektywność zabiegu, jednocześnie mając na uwadze odpowiednią pozycję implantu, wpływającą na przewidywalność procedury protetycznej.

PLANOWANIE

ZABIEG